Версія для друку

Архітектура України у фотографіях Миколи Жарких

Cover of CD

Від 1973 р. М.І.Жарких займається фотографуванням пам’яток архітектури України. У фототеці рясно представлено пам’ятки Києва (Софійський собор, Києво-Печерська лавра, Видубицький монастир, Музей народної архітектури), Чернігова, Харкова, Полтави, Львова, Кам’янця-Подільського. Більша частина пам’яток – це наші православні храми; разом з тим досить докладно представлено католицькі костели і єврейські синагоги, замки і фортеці Острога, Меджибожа, Олеська, Тернополя, Хотина…

Даний каталог створено як путівник по фотоархіву; кожен кадр супроводжується мінімальним поясненням у заголовку вершини, який містить дату зйомки, місце зйомки, назву пам’ятки. Пересічний розмір кадру в каталозі – 800:600 пікселів. Каталог має також довідкову частину з повним переліком місць зйомки і картосхемами розташування пам’яток. Програма для перегляду зображень має візуальний навігатор, може шукати та відбирати потрібні кадри.

Дана версія каталогу містить 17 305 документів, 31.5 авторських аркушів тексту, 15 574 фотокадрів, 356 картосхем. Звертаю увагу, що така кількість фотографій перевищує все, що було опубліковано на тему української архітектури від створення світу до нашого часу, разом узяте. Це лише 1/3 колекції. Наповнення каталогу буде продовжено.

Умови використання

З метою зробити цю інформацію суспільним надбанням я, залишаючи за собою права автора, встановлюю такі правила використання інформації :

1. Будь-яка фотографія чи група фотографій МОЖЕ бути скопійована і використана іншими авторами у своїх працях із зазначенням джерела цитування.

Зразок : архів М.І.Жарких, негатека, № 855-11

2. Будь-яка особа МОЖЕ зробити собі повну копію каталогу для персонального використання.

3. Будь-яка особа МОЖЕ зробити передрук цілого каталогу для подальшого поширення за наступних умов :

3.1. Повного збереження мого авторського тексту, компоновки і складу ресурсу, включаючи дані правила використання;

3.2. Виразного зазначення оригінального джерела, з якого зроблено передрук;

3.3. Ціна продажу матеріального носія передруку не повинна перевищувати ціни виготовлення цього носія, тобто продаж ПОВИНЕН бути неприбутковим і НЕ ПОВИНЕН мати комерційного (прибуткового) спрямування. Передрук у нематеріальній формі (нарпиклад, веб-публікація) повинен бути повністю безкоштовним для кінцевого споживача інформації.

Комерційне використання

Якщо вам сподобались якісь мої фотографії і вам потрібне зображення більшого розміру – звертайтесь до мене е-поштою. За гроші вам можуть бути надані зображення великого розміру (до 4100:2700 пікселів). Ціна договірна. Не забудьте вказати архівні шифри потрібних кадрів.

Map of Ukraine, 27 Kb

На цій карті ви можете побачити райони, де розміщено пам’ятки архітектури, представлені в каталозі.

Ще 40 фотографій представлено на виставці "Застигла музика століть". Звертаю вашу увагу, що у вебі фотографії представлені в маленькому розмірі; типовий розмір зображень в базі даних на компакт-диску – 800:600 пікселів.

Важлива додаткова інформація

Колекція фотографій Миколи Жарких нині повністю оцифрована. Оцифровка була розпочата 6 листопада 1998 р. і закінчена 2 лютого 2006 р. Колекція розділена на три частини :

Негатека містить 49805 чорно-білих негативи (відзняті в 1968 – 1997 рр.) і 1199 кольорових негативів (відзняті в 2000 – 2004 рр.). В колекції вони представлені у вигляді позитивів.

Слайдотека містить 1444 кольорових слайди (відзняті в 1977 – 1995 рр.).

Цифротека містить 1896 цифрових фотографій (відзняті в 2004 – 2006 рр.). Цей розділ колекції буде поповнюватись і надалі.

Разом в колекції міститься 54344 фотографії.

Повний каталог колекції знаходиться в процесі опрацювання і згодом буде продаватись у вигляді бази даних "Мисленого древа" на компакт-дисках. Цей повний каталог замінить диск "Архітектура України у фотографіях Миколи Жарких", який пропонується зараз.

Звичайно, цей повний каталог не буде коштувати так дешево, як теперішній скорочений варіант.