Герб і прапор села Олійникова Слобода
Валентин Ільїнський (Хмельницький)
Село Олійникова Слобода (Білоцерківського району Київської області) засноване в кінці XVI – на поч. XVII ст. Слободами називали нові висілки, на які переходили селяни із старих сіл, де часом їм бракувало землі. Вихідці на слободи звільнялися на деякий час від панщини. В одній із таких слобід поселився селянин на прізвище Ткаченко із села Янківка, тут він відкрив власну олійню. Діяльність сім’ї Ткаченків-олійників та інших сімей, які пізніше почали займатися виробництвом соняшникової олії, відбилася у назві населеного пункту. Саме цей факт і видався найбільш яскравим в історії села Олійникової Слободи і був використаний для змістовного наповнення сучасних символів населеного пункту.
Герб і прапор села Олійникова Слобода затверджено рішенням дев’ятої сесії XXIV скликання сільської ради 24 жовтня 2003 р. (автор проектів – В. Ільїнський).
Герб села: у зеленому полі над золотою основою стилізоване зображення золотої 14-пелюсткової квітки соняшника, з якої зліва спадає золота краплина.
Прапор (хоругва) села: квадратне полотнище, що складається з двох горизонтальних смуг, на верхній зеленій (шириною в 3/4 ширини прапора) – стилізоване жовте зображення 14-пелюсткової квітки соняшника, з якої спадає жовта крапля, нижня смуга полотнища жовта.
Ці символи відображають щедрість та багатство землі, на якій знаходиться село (зелений колір), та чистоту, благородство і велич його мешканців (золоте сонце у вигляді квітки соняшника), а також – традиційний промисел, що зберігся до цього часу і від якого село отримало свою назву.
Опубліковано : Знак, 2003 р., ч. 31, с. 7.