Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Герб і прапор Тетіївського району

Олексій Кохан (Київ)

Тетіївський район утворений 1923 р. Він розташований у південно-західній частині Київської обл., у межах Придніпровської височини у лісостеповій зоні. Ліси переважно листяні — дуб, граб, ясен з домішками сосни. Адміністративний центр — місто Тетіїв над річкою Роською — відомий з XII ст. Спочатку місто називалося Тимошнею, а сучасну назву пов’язують з іменем половецького хана Тетія, якого русичі взяли в полон 1185 р.

12 серпня 2003 р. Тетіївська районна рада затвердила символи району (їх розробив О. Кохан).

Герб Тетіївського району

Герб району: у срібному полі на зеленому пагорбі червона фортеця із зеленими земляними валами і відкритою брамою; обабіч надбрамної вежі за мурами дві нижчі червоні вежі; під брамою перехрещені срібні бунчук верхів’ям донизу і кривий східний меч; над бічними вежами по одній червоній восьмипроменевій зірці.

У великому гербі щит увінчаний срібною квіткою калини і обрамлений бронзовим вінком із гілок дуба, ясена та пшеничного колосся.

Прапор Тетіївського району

Прапор району: прямокутне полотнище, яке складається з трьох вертикальних смуг — червоної, зеленої і білої у співвідношенні 1:1:8; у центрі білого поля зображена на зеленому пагорбі червона фортеця зі зеленими земляними валами і відкритою брамою; обабіч надбрамної вежі за мурами дві нижчі червоні вежі; під брамою перехрещені білі бунчук верхів’ям донизу і кривий східний меч (висота емблеми дорівнює 1/2 висоти полотнища); у верхніх кутах білого поля по одній червоній восьмипроменевій зірці висотою в 1/10 довжини прапора (відстань кожної зірки від бокових і верхнього країв білого поля дорівнює 1/10 довжини прапора). Співвідношення сторін полотнища 2:3.

Штандарт голови райради: квадратне біле полотнище, у центрі якого зображений повний герб Тетіївського району, висотою 4/5 сторони полотнища. Штандарт має з трьох сторін золотисті торочки.

Штандарт голови райдержадміністрації: квадратне полотнище, що складається з вертикальних смуг: синьої та жовтої. У центрі полотнища білий круг, у якому зображений повний герб району. Діаметр білого круга дорівнює 4/5, а висота герба — 3/4 сторони полотнища. Штандарт має з трьох сторін золотисті торочки.

Емблемою Тетіївського району є зображення давньоруської фортеці, залишки земляних валів якої збереглися в Тетієві і досі. Відкрита брама фортеці свідчить про щиру гостинність тетіївців. Перед брамою лежать срібні знаки влади переможеного русичами хана Тетія — бунчук і кривий східний меч. Восьмипроменева зірка, як і хрест, є символом перемоги життя над смертю, життя вічного. Одна зірка уособлює перемогу русичів над кочівниками половцями, а друга нагадує про ратні подвиги тетіївців у героїчні козацькі часи. Червоний колір означає хоробрість, мужність, безстрашність; зелений — свободу, достаток і надію; срібло — чистоту і незайманість. На прапорі червона смуга символізує героїзм наших предків, зелена — багату природу краю, біле поле — сивину століть, давні історичні корені народу, його миролюбність. Колосся пшениці свідчить про багатовікові хліборобські традиції, а гілки дуба і ясена розповідають про характерну рослинність місцевих лісів.

Герб увінчує срібна квітка калини, що символізує Київську область, до складу якої входить район.

Опубліковано : Знак, 2003 р., ч. 31, с. 1.