Іменний покажчик
Пивовар А.В., Пєший О.І., Шляховий К.В.
Іменний покажчик, на відміну від географічного, подано без відокремленої розбивки прізвищ за губерніями, що дозволяє простежити, як своєрідну міжрегіональну диверсифікацію земельної власності, так і деякі родинні зв’язки у межах суміжних повітів і губерній. Певним чином цей аспект питання доповнюють також відантропонімні назви більшості поселень, зазначених у географічному покажчику.
Враховуючи значну кількість прізвищ, що зустрічаються в описах справ, різну повноту передачі інформації про їх належність відповідним особам чи просто однофамільцям, покажчик містить виключно посилання на прізвища (без означення ініціалів, титулів тощо). При повторних згадках одних і тих же прізвищ, вони передані у множинній формі. При цьому варіанти написання жіночих прізвищ збережено виключно у випадку їх разових згадок. Другі, переважно дівочі (уроджені) прізвища, включені у перехресні посилання лише у випадку, коли інші згадки про таке прізвище відсутні. З метою більш компактного розміщення, згадки окремих споріднених прізвищ з’єднані в одній позиції.
Як виняток, виокремлено прізвища землемірів (зм.), банківських та інших чиновників (чн.), які не були вкладниками чи позичальниками банків. При цьому згадки про землемірів, незалежно від їх відомчої приналежності, показані із зазначенням повіту, до якого відносився об’єкт межування.
При розбивці згадок за губернсько-повітовою належністю відповідних землеволодінь, використано умовні позначення, застосовані у географічному покажчику. Враховуючи значний обсяг згадок про об’єкти нерухомості у містах, до покажчика включено також позначення губернських та інших великих міст, що за черговістю слідують після зазначення землеволодінь у повітах. Зокрема, у залежності від кількості згадок, у складі Бессарабської губернії виділено міста Кишинів (Кш), Аккерман (Ак) і Бендери (Бн); Катеринославської – Катеринослав (Ек); Подільської – Кам’янець-Подільск (КП), Балту (Бл), Вінницю (Вц), Могилів-Подільський (МП) і Проскурів (Пр); Таврійської – Сімферополь (Сф), Євпаторію (Ев), Севастополь (Св), Керч (Кч) і Феодосію (Фд); Херсонської – Херсон (Хр), Одесу (Од), Миколаїв (Нк), Єлисаветград (Ел), Тирасполь (Тр), Бобринець (Бб) і Вознесенськ (Вз).
Величальні звороти при деяких прізвищах іноземного походження (фон-, де- тощо) додані через кому наприкінці відповідних прізвищ. Часто вживана в описах на початку власних назв буква "Е" у необхідних випадках замінена на букву "Э" (без внесення таких коректив до базового тексту опису, що, як і в інших випадках дозволяє зберегти відмінності у їх написанні, діалектні особливості тексту тощо).
Віднесення прізвищ до складу губерній чи повітів у випадку, коли така інформація у наявних описах фондів відсутня, здійснено умовно, з урахуванням регіональної приналежності відповідного банку чи його відділення, в описі якого вони згадані.