Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Колядки та щедрівки

Запис Ю.Федьковича


Примітки

Вважаючи колядки «дорогою пам’яткою для кожного русина», Ю. Федькович ще у 1873 р. видав книжечку «Руски церковни и народни коляды и щедрівки, для охоты и забавы усѣх рускихъ колодниковъ, а Богу во честь и славу. Зладивъ Юрій Федьковичъ (Львів, 1873). Проте у згаданій збірці народні колядки посідають незначне місце. Очевидно, це пояснюється вимогами щодо змісту і правопису книжки з боку замовника – виділу (керівництва) Львівського товариства «Просвіта» (Див.: т. IV, стор. 363).

У великому рукописному збірникові (86 аркушів іn fоlіо) «Колядник руского народа. Зібрав і зладив Ю. Федькович», складеному письменником десь у 1870-і роки, нараховується до 30 народних колядок та щедрівок. Можливо, саме з цього колядника й робив Ф. Заревич «вибір» для друкованого збірничка. І. Франко, готуючи перший том повного видання творів письменника, включив до нього (із своїми коментарями) друковані і недруковані колядки із обох збірників Ю. Федьковича.

До нашого видання внесено всі народні колядки і щедрівки, записані Ю. Федьковичем, за винятком коляд біблійної тематики.

Подається за виданням: Народні пісні Буковини в записах Юрія Федьковича. – К.: Музична Україна, 1968 р., с. 29 – 59.