Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Зустріч харківських і київських митців, 1923 р.

Зустріч харківських і київських…

Зустріч харківських і київських митців. Київ, грудень 1923 р.

Сидять у першому ряду (зліва направо): Максим Рильський, Юрій Іванов-Меженко, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Юхим Михайлів, Михайло Вериківський, Пилип Козицький.

Сидять у другому ряду (зліва направо): Наталя Романович-Ткаченко, Михайло Могилянський, Василь Еллан-Блакитний, Сергій Пилипенко, Павло Тичина, Павло Филипович, Савелій Футорянський.

Стоять у третьому ряду (зліва направо): Дмитро Загул, Микола Зеров, Михайло Драй-Хмара, Григорій Косинка, Володимир Сосюра, Тодось Осьмачка, Володимир Коряк, Михайло Івченко, Борис Якубський.

Фотографію зроблено з нагоди приїзду до Києва групи харківських письменників (В. Еллан-Блакитний, М. Хвильовий, П. Тичина, С. Пилипенко, М. Йогансен, В. Коряк, В. Сосюра). З грудня 1923 р. в залі театру ім. Шевченка відбувся їх літературний вечір.

Подається за виданням: Микола Хвильовий. Твори в п’ятьох томах. – Нью-Йорк: Слово, Смолоскип, 1984 р., т. 2, с. 29.

Це фото вміщена також у статті Р. Мельникова [Життя і смерть Миколи Хвильового. Від комуніста до комунара. – , 13 травня 2013 р.] з певним різночитанням: якщо Г. Костюк чоловіка, який сидів праворуч від Филиповича, назвав «Футорянський (композитор)» (вказуючи на композитора Савелія Футорянського, 1900 – 1926), то Р.Мельників іменує його «Антін Хуторян» (вказуючи на поета Антона Семеновича Хуторяна, 1892 – 1955).

Ми віддаємо перевагу версії Г. Костюка.