Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Про автора-упорядника

Жахалова Н. В.

Н.В.Жахалова

Жахалова Надія Володимирівна, історик, краєзнавець, науковий працівник музею.

Народилася 23 грудня 1950 року у м. Татарськ Новосибірської області, Росія. Трудову діяльність розпочала після закінчення зі срібною медаллю Новостародубської середньої школи Петрівського району Кіровоградської області. У 1974 році закінчила історичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка (спеціальність: історик, археолог-музеєзнавець, викладач історії та суспільствознавства). Викладала історію в школах та професійно-технічних училищах Сумської і Кіровоградської областей, працювала завідуючою бібліотекою, головним зберігачем фондів краєзнавчого музею, прес-секретарем міської ради та представництва народного депутата України у м. Олександрії. В даний час – завідуюча відділом Олександрійського краєзнавчого музею.

Більше 20 років займається краєзнавчою роботою – дослідженнями з історії заселення Олександрійського краю. Очолює місцевий краєзнавчий осередок, член правління Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

В рамках генеалогічних досліджень з історії дворянських родів та знаменитих земляків краю зібрала багато матеріалів про життя і діяльність всесвітньо відомого вченого, вихідця з Олександрійщини Д.І.Чижевського. Приймала участь у Міжнародних семінарах, присвячених його життєдіяльності (м. Дрогобич, 2003, 2005 роки), у матеріалах яких опубліковано дослідження автора про сім'ю Чижевських кінця ХІХ – початку ХХ ст. Має значну кількість відповідних публікацій у періодичних виданнях, зокрема, на сторінках "Кіровоградського краєзнавчого вісника".

Приймала участь у підготовці буклету "Олександрія – крок у майбутнє" (2001 рік, історична довідка про місто), упорядник та автор коментарів до видання праці Ф.М.Мержанова "Александрия до Октябрьской революции: 1896-1913 годы" (2008 рік), залучалася до укладання коментарів та археографічного опрацювання історико-краєзнавчих матеріалів В.М.Никифорова "Очерки Александрийского уезда Херсонской губернии" та "История города Александрии", виданих у 2008 та 2010 роках, автор серії публікацій у місцевих періодичних виданнях з історії адміністративно-територіального устрою краю, виникнення та заселення сіл Усівки (шанець Бечія, м. Олександрія), Нової Праги (Мурзинка, Петриківка), Головківки (Бешка), Березівки та ряду інших в околицях сучасної Олександрії.

Із зауваженнями, побажання, запитами звертатися за адресою:

Олександрійський міський краєзнавчий музей імені А.Ф.Худякової. 28000, м. Олександрія (Кіровоградська область), вул. 50 років Жовтня, 14, тел. (05235) 4-35-96. E-mail: .


Подається за виданням: Метрична книга двох приходів:слобід Буянської і Попельнастої 1770-1782 років. – К.: Академперіодика, 2011 р., с. 161.