Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

2. Відомості про метричні книги приходів у повітах Катеринославського намісництва і Таврійської області 1784-1794 років

Пивовар А. В., Ковтун М. В.

(єпархії Слав’янської, з 1787 – Катеринославської)

Примітка: під знаком ← у покажчику до метричних книг 1784-1794 років наведені скорочені назви повітів колишньої Новоросійської губернії, а також адміністративних територій Кримського ханства, до складу яких входила територія відповідних поселень до 1784 року:

Ел – Єлисаветградський повіт, Ол – Ольвіопільський, Ін – Інгульський, Кз – Кизикерменський, Кр – Крюківський, Нп – Новопавлівський і Хр – Херсонський повіти та Кх – Кримське ханство і Кс – Кримський степ, як його материкова частина;

під знаком → – назви повітів Катеринославського та новоутвореного Вознесенського намісництв, до складу яких з наступного, 1795 року, територіально увійшли відповідні приходи, зокрема:

Ал – Олександрійський, Ел – Єлисаветградський, Нм – Новомиргородський, Вз – Вознесенський, Бп – Богопільський і Хр – Херсонський повіти (див. наст. розділ). Для інших адміністративних територій, до яких входили або увійшли відповідні приходи, у покажчику та нижчеприведеному додатку до нього застосовані скорочення: Оч – Очаківська область або Ханська Україна, як зазвичай називають територію між Бугом і Дністром, до 1791 року підвладну Турецькій імперії; То – Таврійська область.

Довідково: до приходських метричних книг фонду Херсонської духовної консисторії в ДАОО періоду 1784-1794 років відносяться записи лише трьох подібних документів. Крім того, маємо єдиний випадок наявності дублюючих метричних записів, зумовлених перепідпорядкуванням приходу. Збереглися також дві справи із сповідальними розписами окремих приходів Херсонського повіту. Ще одна така справа вважається втраченою і за відсутності відомостей про її реальний склад лише частково (за згадками у назві) може бути відображена в доданій інформації.

Правобережні повіти Катеринославського…

Правобережні повіти Катеринославського намісництва на карті 1792 року