Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Юліан Опільський

Юліан Опільський – літературний псевдонім Юрія Львовича Рудницького (8 жовтня 1884 – 9 лютого 1937), українського письменника.

Портрет Ю. Опільського

Народився Юрій у місті Тернополі в родині гімназійного учителя. Ще в дитинстві він захворів на викривлення хребта (сколіоз). Навчався він в українській Академічній гімназії у Львові, яку закінчив у 1902 році. Вищу освіту він здобув в університетах Львова та Граца, який закінчив у 1907 р.

Після закінчення навчання він викладав німецьку мову та історію у львівській Академічній гімназії, склав підручник німецької мови (1916). Помер він у Львові, похований на Личаківському цвинтарі.

Перші спроби письменницької праці Ю. Опільського датуються часом закінчення гімназії, 1902 роком. Але ці ранні твори досі не опубліковані. Перший його опублікований твір – історична повість «Іду на вас» (1918 р.). За наступні приблизно 17 – 18 років він створив цілу низку історичних повістей та романів, з якими увійшов до нашої літератури. Лише частина з них була надрукована за життя автора, і то тільки у Галичині (у радянській Україні перша його книга з’явилась допіру 1958 р.).

В незалежній Україні справа з виданням творів Ю. Опільського поліпшилась, але певна частина його творчого доробку все ще залишається у рукописах.

М. Ж., 23 серпня 2019 р.

Твори