Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

70. Територія Задніпрських місць на фрагменті Генеральної карти від Києва по Дніпру
1743 року

Пивовар А.В.

Генеральная карта от Киева по Днепру…

Генеральная карта от Киева по Днепру до Ачакова и по степи до Азова с показанием Украинской линии, такж Турецкой области и Польского владения с Российской империей граничащей. Копировал киевского гарнизона Киевского полку сержант Иван Синельников 1759 году. С находящейся при Киевской инженерной чертежной в сходстве картой свидетельствовал инженер майор Василий Левин (ІК НБУВ, д.6746, фотокопія).

На карті вказані поселення новоутвореної Криловської сотні, фортеця Архангельська і Мишуринорозький ретраншемент. Місця інших поселень за Дніпром подані без назв. Серед річок позначені Кагарлик, урія або Грузька, Кам’янка з річкою Березівкою від вершини Омельника. В такому поєднанні вказані річки зазначені також в указі від 29 грудня 1751 року про утворення Нової Сербії, що свідчить про використання саме цієї карти, укладеної під керівництвом Данила де Боскета, при визначенні в Сенаті місця для поселення сербів.

Опубліковано: Пивовар А.В. Поселення задніпрських місць до утворення Нової Сербії в документах середини ХVІІІ століття. – К. : Академперіодика, 2003 р., c. 259.