Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Мисливські оповідання добродія Степчука

Микола Хвильовий

– Я, як і всякий мисливець, безперечний поет, – нарешті, порушив тишу добродій Степчук, мешканець того ж таки будинку, що в ньому живу й я. – Але, як і всякий поет, я трошки фантазер і трошки мюнхгавзен. Отже, розпочинаючи серію своїх мисливських оповідань, я і тепер прошу вас слухати мене уважно і не перешкоджати мені вигуками – «брехня».

Ми – кілька дівчат і хлопців – звичайно, поспішили запевнити добродія Степчука, що він і на цей раз буде задоволений з своїх слухачів, і, запевнивши, зробили з своїх тіл таке тісне коло, що коли б наш оповідач схотів раптом проти нашої волі покинути нас, то йому б це ніяк не вдалося.

– Перше своє оповідання, – сказав добродій Степчук, – я назвав би «шилихвіст». Чому саме «шилихвіст», а не якось інакше – ви зараз почуєте.


Примітки

Написано цей цикл 1927 року. Вперше опубліковано – М. Хвильовий. Твори, т. III, Харків, 1930. Вдруге – М. Хвильовий. Вибрані твори, т. І, Харків, в-во РУХ, 1932.

Подається за виданням: Микола Хвильовий. Твори в п’ятьох томах. – Нью-Йорк: Слово, Смолоскип, 1982 р., т. 3, с. 125 – 153.