Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

1. Дванацять пісень про святого Николая

Юрій Федькович


Примітки

В р. 1873 вийшла у Львові накладом тов. «Просвіта» книжечка «Дванацять пісней во честь и славу святого отця нашого Николая, Мирь-Ликійского чудотворця, Руси и школъ патрона. Зложивъ Ю. Федьковичь» (мала 8-ка, стор. 32, на обложці один, а на стор. 2 другий образок сьв. Николая. Пісні на стор. 5 – 28, на стор. 29 – 31 прозова відозва під заголовком «Православні християни!» Друковано кирилицею в 3000 прим.).

В 1874 р. передруковано сю книжочку другим виданням у 8000 прим. (мала 8-ка, з образком сьв. Николая на стор. 3: пісні друковані кирилицею, займають ст. 5 – 28, прозовий поклик пропущено).

В р. 1899 вийшли сі пісні третім виданням під редакциєю Гр. Врецьони (Житє сьвятого Отця Николая… до третого виданя приладив Гр. Врецьона), який до тексту пісень додав прозову переповідку поодиноких лєгенд, та за те в Федьковичевім тексті поробив деякі пропуски й зміни. Кладучи в основу отсего виданя перше й друге видане (згідні з собою майже до слова), лишаємо зовсім на боці перерібку Гр. Врецьони.

Подається за виданням: Писання Осипа Юрія Федьковича. Перше повне і критичне видання. Том 1. Поезії / З перводруків і автографів зібрав, упорядкував і пояснення додав д-р Іван Франко. – Льв.: друкарня Наукового товариства ім. Шевченка, 1902 р., с. 562 – 578.