Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

10.01.1902 р. До Іоїля Руденка

1902 року 10 січня. Київ. Новоєлисав[етинська] (Пушкинская), № 19

Високоповажний Іоїлю Мефодійовичу!

Оце недавнечко писала до мене пані Кулішева і передає мені звістку, що дістала лист од проф. Пулюя про справу українського перекладу біблії.

Між іншим д. Пулюй пише до неї, що Міллярд намагається, щоб швидше дістати од Пулюя переписи біблії, а д. Пулюй «заявив секретареві Міллярда (сам Міллярд слабує), що як до 15 січня не буде передана йому копія св. письма, то він вважатиме контракт за неважний. На се дістав відповідь від секретаря, щоб прислав копію до Відня».

Напишіть мені, коли Ваша ласка, чи багато книг біблії вже виправлено і одіслано до д. Пулюя? бо я за це нічого не знаю і за цю справу через те не можу нічого написати д. Пулюєві. Усі кошти за переклад і справку і за висилку до Праги, будьте ласкаві, записуйте до шага, бо платити кошти, хвалить бога, буде з чого. З моїх перекладів біблії книги «Есфірь» та «Пророка Даниїла» були вже переписувані в Києві по смерті Вас[иля] Васильовича Тарновсько[го]; вони вже перечитані й виправлені мною, то й нема навіщо їх переглядати.

Д. Пулюй пище до д. Кулішевої, що цими днями їде з депутацією до Відня, щоб передати міністрові меморіал в справі заснування українського університету уві Львові і при цій нагоді завезе рукописи і перебалакає з секретарем Міллярда. Будьте ласкаві! напишіть мені дві слові, чи багато ще не дослано книг д. Пулюєві.

З новим роком, з новим щастям! Бувайте здорові!

З щирим поважанням зістаюсь Ваш поклонник

Іван Левицький.


Примітки

Руденко (Найда) Іоїль Мефодійович – службовець Чернігівської казенної палати, фундатор та член чернігівської «Просвіти», організатор аматорського театру в Чернігові, антрепренер трупи М. Старицького. Був у близьких стосунках з М. М. Коцюбинським, часто бував у нього вдома на засіданнях ради «Просвіти».

Це єдиний відомий нам лист І. Нечуя-Левицького до І. Руденка. Автограф зберігається у відділі рукописів ЦНБ (ф. III, № 45317). Подається вперше за автографом.

…недавнечко писала до мене пані Кулішева… – Йдеться про лист Ганни Барвінок до І. Нечуя-Левицького від 4 січня 1902 р. (ЦНБ, відділ рукописів, ф. І, – 27915).

… Їде з депутацією до Відня… – Далі цитується таке місце з листа Ганни Барвінок до І. Нечуя-Левицького: «Д. Пулюй сими днями їде до Відня вкупі з депутацією передати міністрові меморіал в справі заложення українського університету у Львові».

Подається за виданням: Нечуй-Левицький І. С. Зібрання творів у 10-и томах. – К.: Наукова думка, 1968 р., т. 10, с. 390 – 391.