Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Камо грядеши

Микола Хвильовий


Примітки

Перший цикл памфлетів М. Хвильового, якими він розпочав відому літературну дискусію 1925 року. Виповнили цей цикл такі статті:

«Про "сатану в бочці", або про графоманів, спекулянтів та інших "просвітян". (Перший лист до літературної молоді)». Опубліковано вперше в додатку до газети «Вісті», «Культура і побут», Харків, 30. IV. 1925, ч. 17, стор. 4-7.

«Про Коперніка з Фрауенбургу, або абетка азіятського ренесансу в мистецтві. (Другий лист до літературної молоді)». Опубліковано там же, 31. V. 1925, ч. 20, стор. 2-7.

«Про демагогічну водичку, або справжня адреса української воронщини, вільна конкуренція, ВУАН і т. д. (Третій лист до літературної молоді)». Опубліковано там же, 21. VI. 1925, ч. 23.

Того ж 1925 року ці памфлети були зібрані і, з передмовою автора, видані окремою книжкою харківським видавництвом «Книгоспілка». Звідси ми й взяли їх повністю, без жодних змін (за винятком правописних), до нашого видання.

Подається за виданням: Микола Хвильовий. Твори в п’ятьох томах. – Нью-Йорк: Слово, Смолоскип, 1983 р., т. 4, с. 67 – 132.