Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

8.01.1908 р. До Марії Заньковецької

1908 року 8 січня. Київ

Високоповажна Марія Констянтинівно!

І я, хвалить бога, дожив до того дня, що маю велику честь поздоровить Вас з 25-літнім юбілеєм Вашої славної діяльності на українській сцені. Од Чорного моря й до Балтійського, од Вісли й до Сяна й Перемишля стало славним Ваше ймення як ймення української артистки. Чимало є в нас перворядних артистів, але Ви своїм високим талантом, своїм артизмом додали багато блиску українському театрові і добули до його честь і славу навіть меж людьми, неприхильними до українського письменства й його розвитку.

Продовж, боже, Вам віку на довгі й довгі часи для слави українського театру! Бо український театр допоміг нам і в справі українського письменства, та й в справі піднятку значіння самої загнаної й занедбаної української мови, показавши для нашого громадянства її письменську вартість й соціальне значіння.

Пошли, боже, Вам щастя й здоров’я й дай сили на довгий час! бо Ваш високий талант з таких, що ніколи не втрачають своєї жизності, міці й блиску.

З щирим поважанням до Вас

Ів. Нечуй-Левицький.


Примітки

Подається вперше за автографом (ЦНБ, відділ рукописів, ф. III, № 51781).

Лист І. С. Нечуя-Левицького є привітанням М. К. Заньковецькій з нагоди 25-ліття її діяльності на українській сцені.

Подається за виданням: Нечуй-Левицький І. С. Зібрання творів у 10-и томах. – К.: Наукова думка, 1968 р., т. 10, с. 476.