Слово шеф-редактора
Сергій Соколов
Шановні друзі!
Засновником і видавцем журналу, який Ви тримаєте в руках, є Товариство з обмеженою відповідальністю «Купола», створене у 2000 році. Воно – не лише підприємницька структура, а Товариство людей, об'єднаних спільною любов'ю до історії України, до пам'яток її минувшини, відтвореної в архітектурі вікових храмів, у камені та бронзі монументів, у книжковому, образотворчому та декоративно-ужитковому мистецтві.
Тому основний напрямок нашої діяльності полягає у поширенні знань про вітчизняну історію і культуру, у збереженні пам'яток історичної думки та вшануванні пам'яті видатних історичних діячів і подій.
З цією метою Товариство здійснює факсимільне видання обмеженими (одиничними) тиражами першоджерел української історії, повних зібрань яких немає навіть у найбільших книгозбірнях України. Серед них – «Архив Юго-Западной России», «Акты, относящиеся к истории Юго-Западной Руси», «Акты и документы, относящиеся к истории Киевской академии», «Джерела до історії України-Руси», «Українсько-руський архів», «Полное собрание Законов Российской империи с 1649 года», журнали «Киевская старина» та «Чтения в Историческом обществе Нестора-летописца», наукові дослідження істориків Закревського, Лазаревського, Фундуклея, Іконнікова, Титова, Похилевича, Петрова, Захарченко та інших видатних дослідників.
Товариство має технічну та матеріальну базу для виготовлення автентичних примірників першоджерел як на високоякісній паперовій основі, так і на цифрових носіях, а головне – Товариство підготувало і має у своєму розпорядженні понад 4 мільйони сторінок історичних першоджерельних видань.
Товариство виготовляє на замовлення подарункові примірники історичних першоджерел, а також продукує їхні цифрові копії на CD та DVD. Вони можуть бути передані науковим інститутам, навчальним закладам, музеям, бібліотекам. Ми запрошуємо до широкого співробітництва у питанні створення Електронної Бібліотеки Україністики усі зацікавлені організації.
На наше глибоке переконання, наразі виникла настійлива потреба підняти на більш якісний та змістовний рівень український сувенір. Він має стати джерелом ґрунтовних, об'єктивних і багатогранних знань про Україну. І головне – позбавитися «шароварщини» та «оселедщини», які, на жаль, ще широко побутують сьогодні. Саме пам'ятки історії, архітектури та культури України, історичні події та особистості повинні бути змістом сувенірних виробів.
Товариство «Купола» вже має у цьому досвід. Ми виготовляємо у техніці гальванопластики з використанням срібного та золотого покриття настінні зображення історичних культових споруд, портретні композиції «Діячі Київської Русі», «Гетьмани України», «Державні та культурні діячі України», композиції, присвячені видатним датам вітчизняної історії тощо.
Вважаємо, що спільними зусиллями музеїв, творчих спілок, державних органів та громадських організацій, ми зможемо змінити на краще стан справ з поширенням знань про Україну.
Опубліковано : Купола (Київ), 2006 р., вип. 3, c. 3.