Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Веремія

Юрій Дячук

Слово про гетьмана І.Мазепу

Бібліографічний опис паперової версії видання: Веремія (Слово про гетьмана І.Мазепу) /Юрій Іванович Дячук/; худож.: В. Синицький [et. al.]. К.: “Elan INC”, 2012 (Tipogr. “Elan Poligraf”). – 192 p. 200 ex. ISBN 978-9975-66-291-8.

«Якщо ж якийсь цар царює над людьми, але над ним самим царюють мерзенні пристрасті і гріхи: грошолюбство і гнів, лукавство і неправда, гордість і лють, зліше ж всього – невір’я і хула, – такий цар не Божий слуга, але дияволів, і не цар, але мучитель. Такого царя, за його лукавство, Господь наш Ісус Христос називає не царем, а лисицею: “Ідіть, – говорить Він, – скажіть цій лисиці” (Лк. 13, 32.).

І пророк говорить: “Цар гордовитий загине, бо дороги його темні” (Ср.: Єз. 28, 17 – 19; Дан. 5, 20).

І три отроки не тільки не підкорилися наказам царя Навуходоносора, але і назвали його ворогом беззаконним, ненависним відступником і найлютішим царем на всій землі (Дан. 3, 32.).

І ти не слухай царя або князя, який буде схиляти тебе до зла або до лукавства, навіть якщо він буде мучити тебе або загрожувати смертю. Цьому вчать нас пророки, апостоли і всі мученики, вбиті нечестивими царями, але які не підкорилися їх повелінням. Ось як личить служити царям чи князям. І годі про це.» (Преподобний Йосип Волоцький (1440-1515) , «Просветитель», (7 вірш)).

Кишинів – Козятин