Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Час прощення

Володимир Пасько

Опис книжкового видання: Пасько В.В. Час прощення. – Київ: Ярославів вал, 2005. – 456 с.

У книзі Володимира Паська йдеться про події в Західній Україні впродовж більшої частини XX століття. Головна увага звертається на такі трагічні й суперечливі сторінки нашої Історії, як надзвичайно складні соціально-політичні процеси 1944-1954 років.

Поглядом із середини, очима фактично очевидця висвітлюється весь трагізм братовбивчої згуби між членами ОУН – УПА з одного боку і такими ж українцями, але що належали до партійно-радянського апарату – з іншого. На достовірному життєвому матеріалі переконливо доводиться, що то була не просто «боротьба з бандитизмом», як це трактується в радянсько-російській історіографії, а фактично громадянська війна, яка велася могутньою більшовицькою імперією проти частини українського народу, свідомої своєї національної гідності і натхненної ідеєю державної незалежності.

Водночас зображується далеко не просте, а часом і смертельно небезпечне життя пересічних «бійців партії» – тих, хто пройшов фронтами Великої Вітчизняної війни, а потім, волею історичної долі, змушений був силоміць запроваджувати на теренах Західної України комуністичну владу, роблячи це нерідко з допомогою зброї.

Впродовж всієї оповіді щиро пропагується ідея національної злагоди, єднання всіх народів і національних груп, що населяють нашу землю, в ім’я побудови сильної, заможної й квітучої незалежної Української Держави.

Неупередженість і глибоке розуміння не тільки причин, а й психологічного підтексту описуваних подій, розгляд їх у контексті нашого непростого сьогодення роблять книгу цікавою для широкого кола читачів у різних регіонах України.

Видання друге (уточнене і доповнене).

Всі зображені в книзі місця, персонажі та події є уявними і подібність до конкретних місць, осіб і подій є абсолютно випадковою.

Коли хтось каже: Я люблю Бога, а ненавидить брата свого, той не правдомовець. Бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить.

Перше соборне послання
Св. Апостола Йоана Богослова, Гл. 4, в.20

«…якщо ви прощатимете людам провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших».

(Мф. 6, 14 – 15)

Зміст

Київ – Тернопіль, 1999 – 2000