1-й квартал 2021 р.
Новий роман Богдана Лепкого
Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – наступні 5 розділів 3-ї частини («Батурин»), включаючи «Через Десну».
Хто вгадає, якими словами промовить цар до українського народу і до козацького війська? Певно, що Мазепу змалює гірше чорта, назове зрадником і запроданцем.
Нове оповідання М. Хвильового
Публікуємо оповідання «Майбутні шахтарі» (1931 р.).
Звичайно, Чапчик не поїхав з першою партією мобілізованих на вугільний фронт тому, що здавав свої справи новому голові КНС (він був у своєму селі головою КНС).
Новий роман О. Кобилянської
Продовжуємо публікувати роман «Апостол черні» (1926 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «16. Ідеальний душпастир».
Я маю гарних людей у своїй Покутівці, добрі і не без охоти до просвіти й організації, і це мені нагородою за мою працю між ними.
Новий роман І. Корсака
Продовжуємо публікувати роман І. Ф. Корсака «Діти Яфета» (2010 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів.
Попри несхожість вдач, щось вловлював Олександр Філаретович спільне у Чикаленка з Липинським, чимось подібними один до одного були, так обоє й не навчилися упівсили за справу братися.
Новий переклад М. Старицького
Продовжуємо публікувати книгу перекладів «Сербські народні пісні» (1876 р.). Сьогодні – «Радул-бей і болгарський король Шишман».
Що ж тобі пораяти я можу, / Коли в тебе у темниці рада – / Що мій дівер, а твій брат-порадник, / Господар Мирчет пан-воєвода? / Він тебе один порадить мудро!
Нові поезії Ю. Федьковича
Публікуємо 9 поезій 1870-х років, в тому числі – «Правда».
Скажи мені, моя мила, / Де місяць днює, / А я тобі скажу правду, / Де правда та є.
Нове оповідання Марка Вовчка
Публікуємо незакінчене оповідання «Їжак» (1890-і рр.).
Поживи ще, небого, – каже їй дядько, – той її дядько був на всю округу розумний їжак, а ще до того багато бачили його очі й багато чули вуха.
Новий посібник з банківської справи
Продовжуємо публікувати посібник І. Г. Брітченка «Маркетинг у банках» (2008 р.). Сьогодні – «4. Маркетингова стратегія комерційного банку».
4.1. Регіональна стратегія розвитку банківських філій / 4.2. Стратегія зниження кредитного ризику шляхом забезпечення зворотності банківських кредитних ресурсів
Нова стаття І. Нечуя-Левицького
Публікуємо статтю «З Кишинева» (1884 р.).
Ентузіазм у публіці великий. Пані Заньковецька та п. Кропивницький – се таланти перворядні. Заньковецька чудово грала ролі як драматичні, так і комічні.
Нова поема Юрія Клена
Продовжуємо публікувати поему «Попіл імперій» (1943 – 1947 рр.). Сьогодні – наступні 10 розділів.
Народ від Коли до Колими / рубає лід. / Він від Архангельську до Криму / єдиний моноліт.
Нові листи І. Карпенка-Карого
Публікуємо наступні 5 листів І. Карпенка-Карого (1890 – 1892 рр.).
Давно, ще либонь у піст, в «Зорю» послана стаття про знаменитого нашого артиста Саксаганського. Через що вона і досі не надрукована? (3.10.1892 р. До В. Лукича-Левицького)
Нова повість Юліана Опільського
Публікуємо історичну повість «Золотий лев» (1926 р.).
1. Що бачила вивірка? / 2. Що розказувала стара Голубиха? / 3. Чого забаглося старій лисиці? / 4. Про карі очі дівчини / 5. Вовчий празник
Нові статті з археології
Продовжуємо публікувати віртуальну монографію Володимира Добрянського «Археологія Чортківського району» (2021 р.). Сьогодні – наступні 3 статті, включаючи «Про археологічне обстеження дерев'яного замку XVII ст. в селі Шманьківцях на Тернопільщині».
Встановлено, що дерев’яний замок зі Шманьковець є тією цитаделлю, про яку згадує У. фон Вердум (Чернихівці) не слід ототожнювати із замком в Чорнокінцях.
Нові поезії С. Воробкевича
Публікуємо перші 11 поезій 1869 р., включаючи «Збудилась Русь».
Вісти же, руська пісне, / Землі і облакам, / Що урочисте свято / Настало русинам: / Бо в красній Буковині / Дух руський ся збудив / І, мов ті моря хвилі, / По краю ся розлив.
Нова книга з історії Києва
Починаємо публікувати «Історію Києва», видану в 1963 р. Сьогодні – «Передмова».
Відзначаючи велике значення Києва в історії російського, українського та білоруського народів, Президія Верховної Ради СРСР в 1954 р. нагородила Київ орденом Леніна.
Нова праця І. Ольшевського
Продовжуємо публікувати роботу Ігоря Ольшевського «І пророчі сни мені снились…: спроба містичного портрета Павла Тичини» (2020 р.). Сьогодні – «2. “Молюся не самому духу, та й не матерії…”».
Релігійні погляди молодого Павла Тичини справді були дещо відмінні від тодішнього православ’я (“Якась друга в мені релігія”, – напише згодом Митець).
Нові твори Б.-І. Антонича
Публікуємо 5 фрагментів незакінчених творів, включаючи «Де срібнолентий Сян пливе…».
Де срібнолентий Сян пливе, / там юність моя й моє серце. / Цвіли літа дітвацьким герцем.
Нові поезії Панаса Мирного
Публікуємо наступні 10 поезій (1880-90-х рр.), включаючи «На 37-мі роковини Т. Г. Шевченка».
І тоді по всьому світу / Встане його слава / І соромом тяжким вкриє / Голови лукаві, / Що і самі поминати / Славних не хотіли / Та ще й другим те робити / Вони боронили.
Новий твір Г. Квітки-Основ’яненка
Публікуємо 2-й варіант «Мемуарів Євстратія Мякушкіна» (1842 р.). Сьогодні – друга частина.
Отже, наша, Євстратія Мякушкіна справа сказати їм, панам авторам повістей і романів, що обдарування їх однобічні.
Новий роман Андрія Чайковського
Продовжуємо публікувати роман «Сагайдачний». Сьогодні – наступні 4 розділи, включаючи «24. Козацький табір в облозі».
Коли нам з Січі не наспіє поміч, то ми пропали, – говорив Чепель до Жмайла. – Як там вже є Сагайдачний, то він нас не лишить, а може, і він десь у сій непевній дорозі пропав…
Новий роман Богдана Лепкого
Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – перші 5 розділів 3-ї частини («Батурин»), включаючи «Прощання».
Цар гетьмана заманює до себе. Кавалерійське командування – це тільки принада, щоб до руки прийшов, а тоді його: цуп! а тусь мені!.. І – запала клямка. – Не пустимо гетьмана до царя.
Нове оповідання М. Хвильового
Публікуємо оповідання «Щасливий секретар» (1931 р.).
Товариш Старк належав саме до тієї категорії партійців, що для них не тільки не існувало власного району, але й не було в цьому жодної трагедії для особистого життя.
Нова стаття з літератури
Публікуємо статтю І. Зіньчука «Рефлексивні відгуки на прочитані книги» (2021 р.).
Було запропоновано для творчого читання 25 художніх книг і кожна з них – об’єкт дослідження та насолода для читання у будь-який час доби, за першої ліпшої нагоди…
Новий роман О. Кобилянської
Продовжуємо публікувати роман «Апостол черні» (1926 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «10. Від’їзд Юліана».
Я сповнив йому фірманську послугу і зате маю бути комусь тягарем під назвою – «гостя». Мене не тягне туди, коли вже конче хочеш знати.
Новий роман І. Корсака
Продовжуємо публікувати роман І. Ф. Корсака «Діти Яфета» (2010 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів.
А ще з того каменя на роздоріжжі ворона якась ерцгерцогові накаркала про буцімто польську заангажованість Липинського. Те до решти заплутувало клубок, який і так заколошматили.
Новий переклад М. Старицького
Продовжуємо публікувати книгу перекладів «Сербські народні пісні» (1876 р.). Сьогодні – «Лютиця Богданко і сестра його».
Входить брат до білої світлиці, / І сіда вино червоне пити. / Вона ж сука, гаспидське насіння / У вино отруту-зілля кида.
Новий співаник Ю. Федьковича
Продовжуємо публікувати співаник «Маланка». Сьогодні – перші 5 пісень.
Повій, вітре буйнесенький, / Висуши рантух тонесенький! / Повій вітре з Красно Іля, / Висуши рантух як біль білий!
Нові фольклорні записи Марка Вовчка
Продовжуємо публікувати зошит фольклорних записів Марка Вовчка (сер. 19 ст.). Сьогодні – наступні три розділи.
На порозі стояла, / Гречаники вчиняла: / – Гоп, мої гречаники; / Гоп, мої невдалики! / Гоп, мої не впеклися! / Гоп, мої не вдалися!
Новий посібник з банківської справи
Продовжуємо публікувати посібник І. Г. Брітченка «Маркетинг у банках» (2008 р.). Сьогодні – «3. Конкурентне середовище комерційного банку».
3.1. Банківські філії та регіональна банківська політика підвищення конкурентноздатності / 3.2. Шляхи підвищення конкурентоспроможності банку
Нові листи І. Нечуя-Левицького
Продовжуємо публікувати листи І. Нечуя-Левицького. Сьогодні – наступні 5 листів 1879 – 1880 рр.
Заборони на белетристику нема. Мої повісті не пропускав Григор’єв сам по своїй лихій волі як страшний обруситель проти всякого людського права. (14.12.1880 р. До Миколи Костомарова)
Нові поезії Ю. Клена
Продовжуємо публікувати збірку поезій «Каравели». Сьогодні – наступні 6 поезій, включаючи «Шляхами Одіссея» (1943 р.).
Жадним даром не нехтуй та пильно чатуй / і, на поклик вітрів розгортаючи крила, / в слушну мить напинай прудкоході вітрила / Наодинці, лише свою мрію милуй!
Нова драма І. Карпенка-Карого
Публікуємо драму «Чортова скала» (1885 р.).
Не в тім штука, щоб учені книги читати, а в тім, щоб викрутитись з кожної оказії, щоб уміть чужу воду пускати на свої колеса!
Нова повість Юліана Опільського
Публікуємо історичну повість «Школяр із Мемфісу» (1924 р.).
Найтакер! Царице світа, Сходу і Заходу! Тебе шукаю я від багато-багато днів, від вічності, від роду! За тобою плила гадка та вешталося тіло біля піраміди Менкара… І тебе найшов я тут…
Нові статті з археології
Починаємо публікувати віртуальну монографію Володимира Добрянського «Археологія Чортківського району» (2021 р.). Сьогодні – перші 2 статті, включаючи «Археологічне обстеження скельного гроту в селі Угринь біля міста Чорткова».
Стаття присвячена результатам археологічно-спелеологічного обстеження печерного гроту «Легенда», що розташована біля села Угринь коло міста Чорткова Тернопільської області.
Нова повість Сидора Воробкевича
Публікуємо повість «Безглуздів» (1890 р.).
1. Чому Яремко Головатий став начальником Безглуздова / 2. Перша рада начальника Яремка Головатого / 3. Друга рада начальника Головатого / 4. Як безглуздівці будували ратушу
Нова праця І. Ольшевського
Продовжуємо публікувати роботу Ігоря Ольшевського «І пророчі сни мені снились…: спроба містичного портрета Павла Тичини» (2020 р.). Сьогодні – «1. “Щоб хміль поезії круг тебе вився…”».
Так і Поет, відчуваючи в собі присутність Бога, моментами віщує Його вустами, перетворюючись у провідника Господніх ідей.
Нові твори Б.-І. Антонича
Публікуємо 5 фрагментів незакінчених творів, включаючи «Amor – terra incognita».
Сідаймо в човен. Їдемо в подорож довкола наших сердець. / Може, відкриємо нову незнану землю.
Нові твори Панаса Мирного
Публікуємо три твори 1890-х рр., включаючи незакінчену статтю «Полтава».
Порода всюди означиться: так, а не інше вона заставляє його робити, таким, а не іншим слідом простувати, того, а не іншого добиватися.
Нова повість Г. Квітки-Основ’яненка
Публікуємо повість «Сердешна Оксана» (1840 р.).
Оксано, Оксано! Якби ти більше панів знала, ти б сього ніколи не сказала; ти б з першого слова відбігла б від нього, як від лихої години. Ти не знала панів, чи, ще лучче – паничів!
Новий роман Андрія Чайковського
Продовжуємо публікувати роман «Сагайдачний». Сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «20. Здобуття Кафи».
Я вже три дні тут пильную, скрившись під берегом. Ждав я, аж почую гарматну пальбу в городі, аж навкучило. Нині, рано почувши її, ми виплили на море і окружили цілий залив великим колесом.
Новий роман Богдана Лепкого
Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – останні 5 розділів 2-ї частини («Не вбивай»), включаючи «Так мало їх!».
Пиши, що гетьман і близькі до нього старшини тішаться, що король шведський ступив на Україну і щирим серцем вітають його. Просять у нього допомоги у великому ділі визволення рідної землі.
Нова повість М. Хвильового
Публікуємо повість «З лябораторії» (1931 р.).
А хіба жонатим не можна кохати? – Звичайно, можна, і навіть рекомендується: свою жінку. – Гм! – кинула Спиридонова й замислилась. – Свою жінку…
Річний звіт
Опубліковано звіт про робту сайту за 2020 р.
Звіт про роботу сайту «Мислене древо» за 2020 рік – 2 326 тисяч відвідувачів.