Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

6.07.1901 р. До Ганни Барвінок

1901 p. 6 іюля. Київ

Посилаю Вам, високоповажна Ал[ександро] Михайлівно, цей лист, як того бажає д. Пулюй. Я вже написав в Чернігів, щоб висилали в Прагу і первописи, і копії. Мені одписав д. Грінченко, що не він не пускає рукописів, бо музей до його не належиться. Тарновський, передаючи музей Чернігівському земству, написав умову, щоб з музею жодна річ не була видавана і вивожена з Чернігова, а земство ствердило пункт умови, і воно не видасть оригіналів. Пише, щоб ми просили душеприкажчика Фед[ора] Михайловича Уманця… але це не поможе. Хіба напишіть Ви до його лист, щоб випробувати грунт…

Я просив д. Грінченка найняти чимало справляльників на наш кошт, щоб приспішити справу, хоч би довелось ставити й 70 толковників або й більше. Треба справу доводити до кінця: заварив кашу – не жалуй масла, бо… ще й каша вилізе з горщика. Виправлену «Книгу бытия» вже одіслали в Прагу. Нарікання д. Пулюя на Чернігів – надаремні, бо він не знає про музей, як не знали й ми.

Бувайте здорові!

Поспішайте з «удостоверением». Поваж[аючий] Вас

Ів. Левицький.

P. S. Це випало так, що ми самі себе оддали в полон, і довелось самим викупувати себе з полону. Мій адрес надалі – од 9 іюля до 15 августа: Местечко Белая Церковь (Киев[ской] губ[ернии]). Северная гостиница.

З поважанням зістаюсь Ів. Лев[ии,ький].


Примітки

Листування І. Нечуя-Левицького з Ганною Барвінок збереглося не повністю: нам відомо 4 листи І. Нечуя-Левицького за період від 6 липня 1901 р. до 19 червня 1908 р. Автографи їх зберігаються у відділах рукописів ЦНБ (ф. І, № 27804, 30858) та ІЛ (ф. 61, № 206 – 207). Відомо також 29 листів Ганни Барвінок до І. Нечуя-Левицького (ЦНБ, відділ рукописів, ф. І, № 27S99, 27901 – 27928).

Цей лист до Ганни Барвінок дописаний на листі І. Пулюя до І. Нечуя-Левицького від 6 липня 1901 р. Друкується за автографом (ЦНБ, відділ рукописів, ф. І, № 27804).

…того бажає д. Пулюй. – І. Пулюй просив І. Нечуя-Левицького: «Пішліть сей лист і пані Кулішевій, щоб вона знала, що робиться» (ЦНБ, відділ рукописів, ф. І, № 27804).

Подається за виданням: Нечуй-Левицький І. С. Зібрання творів у 10-и томах. – К.: Наукова думка, 1968 р., т. 10, с. 389.